מה צריך לעשות אם היית מעורב בתאונת דרכים?

תאונת דרכים

הדבר הראשון שעליך לעשות אם היית מעורב בתאונת דרכים הוא לבדוק את עצמך. כדאי גם להחליף מידע עם הנהג השני ולוודא שיש לו רישיון נהיגה בתוקף. כדאי גם לצלם את הנזק לרכב שלכם ואת מקום התאונה.

אם נפצעת, חשוב לקבל טיפול רפואי בהקדם האפשרי. אם מישהו נפצע בתאונה, התקשר למוקד המשטרה ומד”א והמתן עד שיגיעו. אם יש נזק לרכוש, צלם גם אותו כדי שתוכל להגיש תביעת ביטוח בהמשך.

מה צריך לדעת אם גרמת לתאונת דרכים עם נפגעים?

במקרה של תאונת דרכים, אתה מחויב על פי חוק לעצור ולהציע סיוע לכל מי שנפגע. אם גרמת לפציעה או מוות בהתנגשות, עליך לפנות גם למשטרה.

אם מישהו מת או נפצע קשה בהתנגשות שהייתה באשמתך, אזי תועמד לדין בגין נהיגה ללא זהירות ותשומת לב ראויה. אתה עלול להישפט למאסר ופסילת רישיון ואפילו קנס כבד.

לכן במקרים כאלה כדאי להתייעץ במהירות עם עורך דין תאונות דרכים.

חשוב מאד לא לעזוב את הזירה ולא לנסות לטשטש ראיות, ככל שתנסה לשנות דברים בתוך הזירה אתה מסתכן בעונש כבד יותר, במדינת ישראל יש גם עברת הפקרה שדינה עד 7 שנות מאסר.

איך למצוא עורך דין תאונות דרכים במהירות?

הדבר הראשון שעליך לעשות כאשר אתה מחפש עורך דין הוא להתייעץ עם חברת הביטוח שלך. תהיה להם רשימה של עורכי דין שהם ממליצים עליהם ואולי הם יוכלו לעזור לך בתיק. אם חברת הביטוח שלך לא יכולה לעזור, אז אתה יכול לבקש המלצות מחברים ובני משפחה, או לחפש באינטרנט עורכי דין באזור שלך. אתה רוצה מישהו שמתמחה בתאונות דרכים כי הוא יבין בצורה הטובה ביותר את החוקים סביב סוג זה של מקרים.

האם יש עורכי דין שמתמחים בתאונות דרכים קטלניות?

התשובה לשאלה זו היא כן. ישנם עורכי דין המתמחים במקרים של תאונות דרכים קטלניות. הם ידועים בתור עורכי דין לנזקי גוף והם יכולים לעזור לך אם נפגעת בתאונת דרכים.

עורכי דין לנזקי גוף בדרך כלל עובדים על בסיס חירום, מה שאומר שהם לא גובים תשלום עבור השירותים שלהם אלא אם כן הם יזכו בתיק שלך. הם ייקחו על עצמם את התיק באחוזים מהפשרה או פסק הדין, כך שאין לך עלות מראש.

מה שבטוח כדאי להשקיע בעורך דין מומחה בתחום גם אם זה יעלה לך כסף, כיוון שבסופו של דבר, תאונות כאלה יכולות לגרום לך אפילו להגיע לכלא.

By admin
דילוג לתוכן